Pramonėje

Ozono panaudojimas, kaip ekologiškas ir universalus valymo metodas, naudojamas įvairiose pramonės šakose. Dėka stiprių oksidacinių savybių O₃ yra efektyviausias vandens ir oro valymo, bei nukenksminimo metodas.

Ozono technologija pramonėje naudojama labai plačiai, nuo vandens bei oro valymo iki įvairių paviršių sterilizavimo.
Šiuo metu vandens nukenksminimas ozonu – viena iš pagrindinių šiuolaikinio vandens valymo sistemų stadijų. Visame pasaulyje ozoninis vandens valymas laikomas ekologiškiausiu ir universaliausiu vandens paruošimo metodu pramonėje ir buityje.

Vandens filtrai, naudojantys ozoną, pripažinti efektyviausiais ir mažiausiai kenksmingais žmogaus sveikatai bei aplinkai. Aukštos technologijos pramoninis vandens valymas ozonu – galingas ir universalus metodas, leidžiantis pasiekti ypač gerų rezultatų.

Ozonuotas vanduo pramonėje naudojamas maisto produktų paviršių sterilizavimui, gamybos linijų, pakavimo taros, darbinių paviršių sterilizacijai ir pan.
Pramoniniuose aušinimo bokštuose ozono technologija leidžia ne tik efektyviai atlikti dezinfekcija, bet ir sumažina metalo koroziją, neleidžia kauptis nuosėdoms. Maža to, O₃ suskaido organines nuosėdas, todėl išvengiama cheminių medžiagų naudojimo. Panašias technologijas aušinimo bokštuose naudoja tokie stambūs pramoniniai objektai kaip Kenedžio kosmoso centras.

Oro ozonavimas – tai dar vienas efektyvus bei draugiškas aplinkai O₃ panaudojimo būdų. Jis pasitarnauja išvalant orą pramoninėse patalpose nuo smalkių bei kitų kenksmingų žmogui kietųjų dalelių arba blogo kvapo panaikinimui.

Ozono naudojimas įvairiuose technologiniuose procesuose bei moksliniai tyrimai mums atskleidžia vis daugiau jo panaudojimo būdų.