Augalų apsauga

Augalininkystėje ozonas gali būti plačiai pritaikomas tiek dekoratyviniams augalams, tiek vaisiams, daržovėms, grūdinėms kultūroms. O3 turi antibakterinių ir antigrybinių savybių, kurios padeda augalams augti sveikiems. Jo poveikis įvairioms ligoms (aflatoksikozė, fuzariozė, miltligė, juodligėi ir kt.) yra įrodytas moksliškai. Daugeliu atveju patogeninių grybų kiekis ant augalų sumažėja 50-80 proc. Didesnį poveikį turi grūdams su plonesne luobele (pvz. gerai veikia kviečius).  Purškiamas ozonuotas vanduo itin tinka vaisiams ir daržovėms auginti dėl jų biologinės struktūros.  Pvz. atlikti tyrimai su UAB „Ozono centro“ ozonatoriais davė teigiamą poveikį prieš svogūnų miltligę.

Grūdai
Jau 20 metų yra sėkmingai naudojamas dujinis ozonas sandėliuojamiems grūdams. Norint apsaugoti grūdines kultūras iš pagrindų, reikia užkirsti kelią ligų plitimui dar grūdų augimo metu. Tam jau trečius metus tobuliname naują technologiją – laukų purškimą ozonuotu vandeniu. Smulkus ozonuoto vandens lašeliai padengia augalą ir naikina ant jo esančius ligų sukėlėjus. Paskutiniais duomenimis, panaudojus UAB „Ozono centro“ ozonatorių derliaus nuėmimo metu ozonuoti kviečiai turėjo 68 procentais mažiau mikroskopinių grybų sporų nei kontroliniai – niekuo nepurkšti kviečiai.
Lauku purškimas ozonu ypatingas ir tuo, kad ligų sukėlėjai yra naikinami jiems dar nespėjus išplisti, taip pasiekiama didžiausia ekonominė nauda. Pvz. žydėjimo laikotarpyje vyksta pagrindinis fuzariozės plitimas, būtent šiuo etapu paveikus augalus būtų pasiekiamas geriausias efektas.

Ekologija
Tai ekologiškas metodas. Ozonas po reakcijos su patogenais virsta deguonimi ir nepalieka jokių metabolitų, taigi po ozonavimo augalai yra visiškai nekenksmingi žmonių ir gyvūnų sveikatai. Ozonas taip pat yra saugus ir aplink esančioms bitėms.

Kitos O3 panaudojimo galimybės:
Ozonavimas grūdų sandėliavimo laikotarpiu
Daržovių ir vaisių plovimas ozonuotu vandeniu
Sėklų beicavimas
Tinka maisto pramonėje
Prailgina daržovių, maisto produktų galiojimo laiką
Geriamajam vandeniui ozonuoti

Dėl platesnės informacijos ir panaudojimo galimybių susisiekite su UAB „Ozono centras“ specialistais.