Kaimo turizmo sodybose

Ozono technologija yra unikali ekologiniu požiūriu, todėl šiuo metu jos panaudojimas sparčiai plečiasi. Be keleto pagrindinių – geriamo vandens paruošimo ir nuotekų vandens perdirbimo, egzistuoja ir kitos ozono panaudojimo sritys. Kadangi ozonas vienu metu gali oksiduoti ir dezinfekuoti, jis gali būti puikiai panaudotas ne tik pramonėje, žemės ūkyje, bet ir kaimo turizmo sodybose.

Kaimo turizmas neįsivaizduojamas be vandens pramogų, t.y. baseinai, vandens kubilai, pirtys, saunos ir t.t. Kur intensyvus baseinų bei vandens kubilų naudojimas, ten atsiranda bakterijos ir kiti mikroorganizmai, kurie gali būti kenksmingi mūsų sveikatai. To galime išvengti ozonuojant vandenį, nes tada O₃  susimaišo su vandeniu ir efektyviai naikina virusus bei bakterijas. Baseinų ar kubilų vanduo paveiktas ozono nereikalauja didelio chloro kiekio, nes užkertamas kelias tolesniam bakterijų dauginimuisi.

Kaimo turizmo sodybose O₃ gali pasitarnauti ir kaip priemonė dezodoruojanti orą ir naikinanti blogą kvapą. Ozono pagalba iš patalpų galima išgyvendinti graužikus, vabzdžius bei kitus kenkėjus.

Ozonas kol kas yra saugiausios sanitarijos priemonės naudoti kaitinimosi kubiluose, baseinuose kontaktuojant su žmogaus oda. Pastovus chemikalų tokių kaip chloras naudojimas ilgainiui pakenks medienos pluoštui ir didins nuosėdų kiekį, todėl reikės dažniau valyti filtrą, jau neminint neigiamo poveikio odai bei akims, kurį gali sukelti cheminių priemonių naudojimas.

Ozonatorius smarkiai sumažina chloridų kiekį, kuris reikalingas vandens gryninimui. Ozonas prailgins kaitinimosi kubilo vidaus gyvenimą ir sumažins chemikalų reikiamybę net iki 70%. Po kurio laiko tai pajusite net savo pinigine, nes chemikalai nemažai kainuoja.