Namų ūkiuose

Kaip medicinoje, žemės ūkyje, pramonėje, taip ir namų ūkiuose ozonas turi plačias panaudojimo galimybes. Ozonas tiesiog būtinas ten, kur daug žmonių, kur oras užterštas. Jis reikalingas ir biuruose, įmonėse, gyvenamosiose patalpose, garažuose ir t.t. O kaip namuose jo pasigaminti? Ozono gaminti patiems nereikia – yra skleidžiantys ozoną aparatai vadinami ozonatoriais. Šis prietaisas unikalus tuo, kad jo išskiriamas ozonas suskaido pesticidų, katalizatorių ir kitų chemikalų liekanas vaisiuose ir daržovėse bei antibiotikų ir hormonų liekanas mėsoje išlaikant maistingąsias produktų medžiagas, pagerina skonį, palaiko produktų šviežumą ir prailgina tinkamumo vartojimui laiką. Paveikus ozonu žuvis, krevetes ir kitokius jūros produktus pašalinamas specifinis kvapas, žalingos bakterijos
ir antibiotikai.

Ozono nauda neabejotina, nes O₃ pašalina kvapus, naikina bakterijas bei virusus, sumažina infekcinių ligų tikimybę. Pašalina rūkalų, alkoholinių gėrimų, apdailos, kiliminių dangų, medikamentų kvapus. Išvengiama deguonies trūkumo perpildytose patalpose. Praturtina orą neigiamais jonais, padeda subalansuoti simpatinę ir parasimpatinę nervų sistemas.

Paveikus patalpų orą ozonatoriaus generuojamu ozonu, smarkiai sumažinami gyvūnų ir jų ekskrementų skleidžiami kvapai, sumažinamas blusų, musių, tarakonų ir kitų šiukšlių traukiamų parazitų bei bakterijų veisimasis ir plitimas. Maža to, O₃ suskaido anglies monoksidą (smalkes), liekantį iš nesudegusių gamtinių ir akmens anglies dujų, taip pat kitas nuodingas dujas, etanolį, sieros oksidą, sieros dioksidą.

Ozonas yra ekologiška, draugiška aplinkai priemonė, kuri atlikusi savo darbą, greitai suskyla į deguonį, nepalikdama jokių pėdsakų.