Ekologiškas „beicavimas“

Kombinuojant sėklų ozonavimą su inovatyvia padengimo huminėmis medžiagomis (SANASOIL) technologija, sėklos ekologišku metodu yra išvalomos nuo kenksmingų patogenų ir apveliamos veikliosiomis medžiagomis, kurios pagerina vandens ir maistinių medžiagų pasisavinimą, susiformuoja didesnė šaknų sistema, didesnis daigumas, spartesnis augimas bei tausojamas dirvožemis.

Produktas SANASOIL nėra trąša – tai koncentruotas huminių ir fulvo bei amino rūgščių produktas, skirtas lengvesniam ir greitesniam maistinių medžiagų (NPK bei makro ir mikroelementų) iš dirvožemio patekimui prie augalo šaknų bei vandens dirvožemyje akumuliavimui. Laistymo tirpaluose produktas SANASOIL atlieka augalų maistines medžiagas chelatizuojančio agento funkciją.

Apdorojus sėklas ozonuotu vandeniu saugiai, nepažeidus pačių sėklų, yra sunaikinami visi nepageidaujami mikroorganizmai. Jau pačiame pradiniame etape sėklos yra geresnės sveikatos ir turi didesnį gyvybingumo potencialą. Ozonas stipriai prisideda prie sėklų geresnio daigumo, geresnės sveikatos ir didesnio derliaus.

Produktas SANASOIL (gamintojas UAB „Ecohumus“, Lietuva) pagamintas tik iš augalinio komposto, natūraliai brandinto ir specialiai fermentuoto keletą metų.
Kadangi SANASOIL visos esančios amino rūgštys yra augalinės kilmės, jų sąveika su augalu žymiai efektyvesnė.

 

Sėklos, apdorotos produktu SANASOIL ir ozonuotu vandeniu, sudygsta ir esant vandens trūkumui dirvožemyje, nes produktas SANASOIL padeda akumuliuoti dirvožemyje esančius drėgmės likučius ant sėklos paviršiaus ir dėl to sėkla neišdžiūva

 

Mokslininkų išvados po bandymų* su ozonuotu vandeniu ir SANASOIL
*bandymai atlikti Lietuvos žemdirbystės instituto Rumokų bandymų stotyje

Mokslinių bandymų metu buvo tirtas vasarinių kviečių tankumas (vnt/m2). Naudojant ozonuotą vandenį ir SANASOIL vasariniai kviečiai išaugo 1,57 – 1,86 karto tankiau nei naudojant cheminį beicą.

Taip pat nustatyta, kad vasarinių kviečių derliau kiekis (kg) naudojant ozonuotą vandenį ir SANASOIL produktą buvo vidutiniškai 1,6 karto didesnis nei naudojant cheminį beicą.

Mokslininkai pastebėjo, kad apdorojant sėklas ozonuotu vandeniu ir SANASOIL humatais dygimo energija po 3 parų yra žymiai didesnė – 50,8 proc. daigumas. Palyginimui tas pačias sėklas apdorojus cheminiu beicu gautas tik 18 proc. daigumas. Didžiausias skirtumas pastebėtas palyginus kviečių dygimo energija. Šios inovatyvios technologijos dėka po 3 parų pasiektas 76,8 proc. daigumas, o naudojant cheminį beicą tik 12 proc.
Sėklų dygimo energija – labai svarbus rodiklis. Greitai sudygę augalai nenusilpsta, būna atsparesni ligoms ir kenkėjams. Toks derlius auga vienodžiau, jį lengviau prižiūrėti.

 

Kiti privalumai ir nauda:

– pilnai ekologiška technologija;
– tausojamas dirvožemis. Kompensuojama 20-75% sunaudotų dirvožemio organinių medžiagų;
– neutralizuoja dirvožemio rūgštingumą (pH);
– didesnė šaknų masė (25,8 – 32,7 proc.);
– sumažėja sodinukų jautrumas ligoms;
– didesnis ir kokybiškesnis derlius.

Paveikslo kairėje matomos dvi kontrolinės avižos ir viena apdorota ozonavimu su SanaSoil technologija aviža dešinėje. Pastaroji aviža turi akivaizdžiai didesnę šaknų sistemą.