Ekologiškas fungicidas

EKOLOGIŠKAS Fungicidas – Ozonu prisotintas vanduo

Išbandytas ir lūkesčius pateisinęs, natūralus fungicidas – ozonu prisotintas vanduo. Šios naujos technologijos priešgrybinis poveikis įrodytas moksliniais tyrimais ir ilgamečiais lauko bandymais.

Net ir naudojant daug metų iš eilės mikroskopiniai grybai išlieka jautrūs ozonui. Taigi nebėra poreikio naudoti vis kitus fungicidus kasmet. Tai itin ekonomiškai naudinga technologija, leisianti ūkiui sutaupyti.

Jau daug metų ūkininkai grūdų sandėliuose naudoja UAB “Ozono centras” dujinius ozonatorius, kurie užtikrina laikomų grūdų kokybę. Tačiau dabar atsirado galimybė augalus papildomai apsaugoti dar jiems augant laukuose. Smulkus ozonuoto vandens lašeliai padengia augalą ir naikina ant jo esančius ligų sukėlėjus. Taip pat mokslinių bandymų metu pastebėta, kad ozonu prisotintas vanduo mažina mikotoksinų kiekį grūduose. Lauku purškimas ozonu ypatingas ir tuo, kad ligų sukėlėjai yra naikinami jiems dar nespėjus išplisti, taip pasiekiama didžiausia ekonominė nauda. Pvz. žydėjimo laikotarpyje vyksta pagrindinis fuzariozės plitimas, būtent šiuo etapu paveikus augalus būtų pasiekiamas geriausias efektas.

 

Moksliniais tyrimais taip pat nustatyta, kad ozonu prisotintas vanduo slopina:
– miltligės
– rudųjų rūdžių
– amarų
– miežių tinkliškosios dryžligės
– kviečių dryžligės
– tripsų plitimą.

 

Ekologija

Tai ekologiškas metodas. Ozonas po reakcijos su patogenais virsta deguonimi ir nepalieka jokių metabolitų, taigi po ozonavimo augalai yra visiškai nekenksmingi žmonių ir gyvūnų sveikatai. Ozonas taip pat yra saugus ir aplink esančioms bitėms.


Kiti privalumai

Nustatytas teigiamas ozonuoto vandens poveikis dirvos agrocheminėms savybėms, pasėlių piktžolėtumui, grūdų dygimo energijai ir daigumui, javų biometriniams rodikliams, grūdų derlingumui ir grūdų kokybiniams rodikliams. Ozonuotas vanduo didina fermentų veikimą ir dirvožemio biologinį aktyvumą, taip pat naudingojo chlorofilo (a) ir karotinoidų kiekius vasarinių kviečių ir vasarinių miežių želmenyse.